Hakkımızda

2002 yılından bu yana rehabilitasyon merkezi ve özel eğitim okulları açarak özel eğitim alanında oldukça önemli deneyimler kazandık. Ülkemizde özel eğitim alanında faaliyette bulunan ilk sayılabilecek kurumları açtık. Uzun yıllar İzmir dışında devam eden faaliyetlerimiz 2011 yılı sonu itibarıyla Gaziemir ‘de bulunan dengem özel eğitim merkezini devralmakla İzmir’e, Gaziemir’e taşınmış oldu. Uzun yıllar özel eğitim alanında elde edilmiş bilgi ve tecrübe birikimini İzmirli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.

Hedefimiz; Şu an Gaziemir’in En büyük kurumu olan dengem özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Gerek Gaziemir Gerekse İzmir ilinde güvenilir ve kaliteli bir kapı olarak engellilerin hizmetine sunmaktır. Başta Gaziemir olmak üzere İzmir ve çevresinde en aranılır Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olmak temel amacımızdır.

Eğitimin katkı sağlayamayacağı hiçbir birey yoktur düşüncesi bizim daima hareket noktamız olmuştur. Bilgi çağında insanın ,bilgiye ulaşmasının önündeki engelleri kaldırmaya bu engelleri hafifletmeye çalıştık. Bu gün bu mücadelemiz başta Gaziemir Özel Eğitim olmak üzere İzmir Özel Eğitim alnında da sürecektir. İzmir Özel eğitim alanında oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır. Gaziemir Özel Eğitim çalışmaları da bunun gerisinde kalamaz. Hatta İzmir Özel Eğitim alnında her ne imkan sağlıyorsa bunun başlangıç ve merkez noktası Gaziemir olmalıdır.Gaziemir’de de Gaziemir Dengem Özel Eğitim Merkezi verdiği hizmetin kalitesi ve sürekliliği ile en önde olmak durumundadır.

İzmir Rehabilitasyon faaliyetleri gibi Gaziemir Rehabilitasyon faaliyetleri ülke genelindeki çalışmalarla karşılaştırıldığında önemli avantaj ve dezavantajlar içermektedir. İzmir’in Büyükşehir olması Rehabilitasyon alanındaki hizmetlerin kalite ve çeşitliliği yönünden avantajlar içermesi bakımından bir çok ilimize göre önde sayılabilir. İzmir Rehabilitasyon hizmetlerine ulaşmanın büyük bir çaba gerektirdiği illerden olması Gaziemir Rehabilitasyon faaliyetlerine ulaşmakta Nedeniyle Aileler büyük uğraş ve emeklerle Rehabilitasyon Hizmetlerine ulaşabilmektedir. Rehabilitasyon Hizmetinin ulaşılabilirliğinin bu kadar uzun uğraşlarla elde edilebilmesi zaten yaşıtlarına göre bir adım geride başlayan engellileri daha da güç durumlara itmektedir. Genel yaşam koşullarının ağırlığı yanında bir de aile içinde engelli bir bireyin varlığı büsbütün sıkıntı oluşturmaktadır. Tüm zorlukları aşarak Rehabilitasyon hizmetine ulaşabilenler şanslı addedilmektedir. Özel Eğitim alan bireylerin En çok zorlandıkları şey kendileri tarafından Raporlama sürecinin zorluğu olarak ifade edilmektedir.

Dengem Özel Eğitim Merkezi olarak bizim üstümüze düşen ise rehabilitasyon verebilmek adına raporlama sürecinde ailenin ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmaktır. Aileye bu zorlu süreçte yol göstermektir.

Neden Gaziemir?
Gaziemir her tür ulaşım noktasına yakın sürekli gelişen ve büyüyen bir bölgedir. Düzenli bir yaşam imkanı sürmekle birlikte karmaşadan nispeten uzak bir alandır.

Gaziemir Rehabilitasyon için hizmetin sunulmasında avantajlar sunmaktadır,doğanın yanı başında olmanın avantajına sahiptir.Gaziemir Rehabilitasyon için tanıdığımız bir bölge olması nedeniyle uygundur,hizmete aç bir bölge olduğu için uygundur. Gaziemir Rehabilitasyon için Diğer bölgelere göre daha maliyetlidir. Zoru sevenler için daha uygundur.Bizim için zorluk başarıya giden yol demektir. Bu yol da Gaziemir de rehabilitasyon hizmetinden geçtiği için buradayız. Burada zaten var olan bir kurumu tüm yönleriyle daha da ileriye götürmek ve kurumsal kimliği başarılarıyla yaşatmak kolay olmayacak. Tüm çabamız, Bir gün, özel eğitim dendiğinde ,Gaziemir rehabilitasyon dendiğinde dengem özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin ilk akla gelen kurum olması içindir.